Platnosť k dátumu: 10.1.2020
NOVINKY V NAŠEJ PONUKE PRODUKTOV A SLUŽIEB
Výber z noviniek  |  Zmeny v sortimente  |  Cenové zmeny
 
Novinky Sortiment Cenníky Akčné ceny Školenia Projektanti Servis Kontakty O nás
VÝBER Z NOVINIEK  
 
AX HUB bezdrôtové zabezpečenie
s videoverifikáciou
AX HUB predstavuje funkčné spojenie bezdrôtovej technológie Pyronix s IP kamerami HIK Vision do jedného celku. Výsledkom je, že poplachové systémy AX HUB pracujú spoločne s kamerami HIK Vision a poskytujú zaznamenanú verifikačnú videosekvenciu alebo "live" HD video priamo v aplikácii HIK Connect.
Objednávajte tu ...
 
Nová generácia IP kamier Wisenet Q
vyšší výkon za nižšiu cenu
Koncom roka 2019 sme zaradili do sortimentu novú generáciu obľúbených IP kamier strednej rady Q. Oproti predchádzajúcej generácii sú kamery novo vybavené základnou videoanalýzou a kamery s 4MP rozlíšením sú nahradené 5MP rozlíšením.
Objednávajte tu ...
 
Virtuálne karty HID nové
Rieši výmenu telefónu užívateľa
Virtuálne karty systému HID Mobile Access môžete novo kúpiť v modeli predplatného. Za symbolický ročný poplatok tak môže každý užívateľ meniť mobilné zariadenie, ako často chce (a pre každé mať vystavenú novú kartu). Takých zariadení navyše môže mať užívateľ až 5.
Objednávajte tu ...
 
Mobil ako videotelefón aj u VDS
S modulom Wi-Box bez problémov
Aj staršie inštalácie s telefónmi alebo monitormi v technológii Fermax VDS môžete teraz doplniť o funkciu presmerovania hovorov na mobil užívateľa. Potrebujete k tomu len nový modul Wi-Box, ktorý sa doplní k (video)telefónu; samotná služba je už úplne zadarmo.
Objednávajte tu ...
 
Nový stropný detektor DT8320
Povrchová alebo zápustná montáž
Tento nový duálny PIR+MW detektor sa vyznačuje jedinečnými funkciami ako sú napríklad vysoká montážna výška až 8m, zrkadlová optika s 3-mi pyroelementy, odnímateľná svorkovnica pre jednoduchšiu montáž, automatické prispôsobenie citlivosti MW časti okolitým podmienkam, možnosť zápustnej montáže a pekný vzhľad. Je navrhnutý pre komerčné vnútorné prostredie a veľké rezidencie.
Objednávajte tu ...

ZMENY V SORTIMENTE  
Poplachové systémy
Jablotron Prehľad výrobkov, u ktorých bola ukončená výroba v roku 2019
V priebehu roka 2019 boli postupne dopredávané a vo väčšine prípadov nahradzované výrobkami Jablotron. Celkový prehľad nájdete v odkaze.
Risco Bezdrôtová klávesnica Panda
K ústredniam LightSys je novo k dispozícii štýlová bezdrôtová klávesnica so stavanou čítačkou.
Visonic Nové bezdrôtové komponenty k systémom Power Master
Rozširujeme ponuku bezdrôtových periférií o ďaľšie komponenty v podobe vonkajšieho MG kontaktu a detektoru spoločne s MG kontaktom pre skrytú montáž.
Kamerové systémy
Axis Nová rada dome IP kamier AXIS P3245
Tento nový rad IP dome kamier nahradzuje pôvodné modely AXIS P3224, AXIS P3225 a AXIS 3235. Dochádza tým k podstatnému zjednodušeniu, kde sú miesto 8 modelov k dispozícii len 4 modely (V, LV, VE, LVE). Spoločným menovateľom nových kamier je posledná čipová sada ARTPEC-7, ktorá prináša vylepšenú kvalitu videa (vyššiu citlivosť s Lightfinder 2.0, lepšie podanie farieb, výkonnejšiu kompresiu), lepšie bezpečnostné funkcie (Signed firmware a Secure boot) a väčší výkon pre analytické nástroje.
Axis Nové IP PTZ kamery AXIS
Na poli IP PTZ kamier došlo u Axisu k dvom zmenám. Kamera AXIS P5635-E MK II je nahradená novou kamerou AXIS P5655-E a kamera AXIS Q6045-E je nahradená modelom AXIS Q6075-E. Obe nové kamery sú taktiež vybavené poslednou čipovou sadou ARTPEC-7.
Wisenet Nové IP kamery radu Wisenet X Plus
Rad Wisenet X Plus rozširuje rodinu kamier Wisenet X o niekoľko zaujímavých modelov. Spoločným menovateľom týchto kamier je modulárna koncepcia, ktorá uľahčuje montáž kamier a tiež ponúka možnosť zmeny farby zo štandardnej bielej na čiernu. Dome kamery sú ponúkané v niekoľkých prevedeniach a to vrátane možnosti vzdialeného polohovania v 3 osiach (nie je určená pre opakované PTZ operácie).
Wisenet Nové IP PTZ kamery radu Wisenet X
Nová generácia IP PTZ kamier najvyššieho radu Wisenet X, ktorá štandardne ponúka bohatú výbavu ako WDR 150dB, H.264/265, Auto tracking, WiseStream 2, video a audio analytické funkcie, zabudovaný Gyro sensor, slot až na 512 GB microSD, I/O kontakt a iné. Kamery sú dodávané s rozlíšením 2M a 32x a 37x zoomom. Prevedenie vnútrné, vonkajšie a vonkajšie s IR prísvitom. Najvýkonnejší je model XNP-6550RH, ktorý disponuje 55 násobným zoomom a IR prísvitom až na 500m.
Siete / LAN
Intercoax Aktualizácia produktov pre prenos Ethernetu na vzdialenosti až 2.4 km po metalických vedeniach
V polovici roka 2019 sme rozšírili našu ponuku prevodníkov pre prenos Ethernetu na dlhé vzdialenosti o zaujímavé produkty predného výrobcu INTERCOAX. Pre jednoduššiu orientáciu v bohatej ponuke zaviedol Intercoax systém IPIFY, ktorý obsahuje už predkonfigurované prvky (páry) a to vrátane zdroja a tiež pomocou farebného značenia zjednodušuje konfiguráciu väčších systémov.
EKV
Hikvision Nové modely biometrických čítačiek geometrie tváre za príjemú cenu
Pokiaľ potrebujete vo svojej inštalácií otvárať dvere alebo turnikety bezkontaktnou biometrikou, môžete siahnuť po nových modeloch čítačiek spol. Hikvision. Buď v nástennom prevedení s väčším (7") displejom oproti predchádzajúcej rade, ktorú môžete volitelne mixovať aj so snímaním otiskov prstov, alebo po výkonnejšom modele s autofocusom vhodnom aj pre miesta s vysokou frekvenciou priechodov, napr. turnikety. Všechny modely lze připojit přes standardní rozhraní Wiegand k libovolnému návaznému přístupovému systému.
Domové telefóny / Zámky
Fermax Rozšířenie rady interkomu Fermax Duox
Nová nosná rada interkomov španielského výrobcu Fermax sa rozrástla o nových členov - vylepšené modely videotelefónov VEO a VEO-XS, dokonca aj s možnosťou WiFi rozhrania pre presmerovávanie hovorov na mobilný telefón užívateľa. Všetky nové videotelefóny majú spoločný inštalačný konektor, čo uľahčuje objednávanie aj samotnú montáž na strane inštalačnej firmy. V rade DUOX nájdete aj nové panely v nadčasovom klasickom designe City alebo pre väčšiu inštaláciu novú jednotku portýra.
Hikvision Nové dverové panely a komponenty interkom systému Hikvision
Menšie i stredne veľké inštalácie domových interkomov môžete riešiť aj s novými modelmi IP dverových panelov aj nástenných videotelefónov. Výrobca rozšíril aj ponuku modelov pre modulárny systém interkomu DS-KD800x aby ponuka funkcií celého riešenia bola ešte širšia.
EPS
Pulsar PRIPRAVUJEME: Nová rada napájacích zdrojov EN54C
V priebehu jari 2020 dôjde k ukončeniu výroby napájacích zdrojov rady EN54 s LED displejom a ich nahradenie zdrojmi nového radu EN54C. Tie sa v našom sortimente objavia už v následujúcich týždňoch. Bez zmeny zostane široký výber výkonových verzií a červená skriňa všetkých typov, vďaka spínanej technológii bez transformátora a nahradení LED displeja na čelnom paneli zdroja indikačnými LED sa môžete tešiť na zaujímavé zníženie cien.
Takex PRIPRAVUJEME: Doplnkové plamenné hlásiče radu FS
Zo sortimentu spoločnosti Takex, významného výrobcu zabezpečovacej techniky, vám v priebehu mesiaca január prinesieme plamenné hlásiče , ktoré je možné použiť najmä ako doplnok systému PZTS. Tieto hlásiče sa vyznačujú výbornou citlivosťou a rychlosťou reakcie, veľkou výhodou je potom ich vynikajúca cena.

CENOVÉ ZMENY  
Poplachové systémy
Viac výrobcov Úprava predajných cien
S prelomom roka väčšina výrobcov aktualizuje svoje ceny, k čomu dochádza aj tento rok. K najväčším zmenám, či už v pozitívnom alebo negatívnom, dochádza v sortimente výrobcov Alarmtech, CQR, Yuasa, GJD, HIK Vision, Honeywell, Optex, Phoenix Contact, Pulsar, Risco, S PoweR product s.r.o., Visonic, Takex, Texecom, Vanderbilt, Ultratech a Xtralis. Vaše aktuálne ceny nájdete k stiahnutiu po prihlásení na našom webe.
Kamerové systémy
Hikvision Úprava predajných cien
S platnosťou od 1.1.2020 aktualizoval Hikvision predajné ceny u väčšiny komponentov. Ceny sa posunuli smerom hore aj dole.
EKV
Viac výrobcov Úprava predajných cien
V náväznosti na vydanie nových ceníkov dodavateľov na rok 2020 dochádza k menším úpravám cien obomi smermi u výrobcov Assa Abloy, HID, Hikvision, Honeywell, Fermax, G-U, Erbi.
EPS
Viac výrobcov Úprava predajných cien
S ohľadom na vydanie nových ceníkov dodavateľov dochádza k úpravám cien (smerom hore aj dole) u výrobcov Apollo, Kendrion, KOPOS, FFE, KAC, Pulsar, S PoweR, STI, System Sensor a Xtralis.
ADI Global Distribution
ADI je obchodnou značkou Honeywell, s.r.o. - Security Products o.z.